Beton architektoniczny Gorzów Wielkopolski

WYBIERZ PRODUKT
2017-05-09

Beton architektoniczny Gorzów Wielkopolski


Cemento firmy Oikos to idealna imitacja betonu architektonicznego w wiadrze. Zapraszamy do naszego sklepu w Gorzowie Wlkp. gdzie przygotowaną dla Państwa mamy ogromną ekspozycję betonu w nowoczesnym wydaniu.

Oikos Cemento - beton dekoracyjny 20 kg

 

CEMENTO to beton dekoracyjny m.in. do zastosowań wewnętrznych, który znakomicie komponuje się z metalem, drewnem czy szkłem. Tynk mineralny imitujący beton stanowi idealną dekorację nowoczesnych wnętrz, które mają cechować się unikatowością i ponadczasowym stylem. Właściwa aplikacja betonu architektonicznego zapewnia uzyskanie nieregularnego wzoru, przebarwień i wżerów typowych dla betonu.

Beton architektoniczny stosować można na podłożu cementowym, cementowo-wapiennym oraz na płytach gipsowo-kartonowych. Efekty możliwe przy użyciu betonu dekoracyjnego to: gładki beton, beton szalunkowy, płyty betonowe, efekt deski. CEMENTO jest powłoką dekoracyjną przeznaczoną do wnętrz i na elewację. Występuje w kolorze białym oraz w czterech odcieniach szarości: C01, C02, C03, C04.  Konkurencyjna cena gwarantuje satysfakcję z zakupów.

 

- gotowy do użycia, zabarwiony w masie tynk dekoracyjny do wnętrz i na zewnątrz

 - produkt całkowicie ekologiczny na bazie piasku, specjalnie dobranych granulatów marmurowych i wysezowanego wapna

 - cztery propozycje kolorystyki

 -łatwa i szybka aplikacja pacą Wenecką.

 -wydajność z 20kg / 10-12 m2 przy dwóch warstwach

 

Przygotowanie
1. Powierzchnie powinny być suche i wysezonowane. Ściany powinny być dokładnie oczyszczone i gładkie. Dla wzmocnienia podłoża można nałożyć jedną warstwę gruntu Crilux.
2. Jako warstwę podkładową należy nałożyć jedną warstwę gruntu Il Primer.

Aplikacja produktu
1. Przy użyciu stalowej pacy należy nałożyć cienką warstwę tynku i wygładzić stalową pacą aż do wyciśnięcia ziarna.
2. Po upływie co najmniej 24 godzina należy nałożyć drugą warstwę Cemento (dla efektu głębszych bruzd warstwa może być grubsza) i ponownie wygładzić stalową pacą, stosując jednak mniej siły niż w przypadku pierwszej warstwy.
3. Przed wyschnięciem, używając pacy ze szczotką, należy wykonać na powierzchni nieregularne żyły (zdecydowanymi uderzeniami). W gładkich miejscach, przy użyciu mniejszej siły, również należy pouderzać pacą w celu utworzenia chropowatej powierzchni.
4. Gdy tynk zaczyna przesychać (tynk nie brudzi po dotknięciu jego powierzchni) należy wykonać pierwsze wygładzenie powierzchni przyciskając lekko i przesuwając spodnią część stalowej pacy w celu wygładzenia najbardziej chropowatych fragmentów.
5. Po dokładniejszym przeschnięciu należy powtórzyć wygładzanie dociskając pacę mocniej niż wcześniej. UWAGA - w przypadku, gdy podczas wygładzania w jednym miejscu zbierze się grubsza warstwa tynku, nie należy jej od razu wygładzać na siłę, tylko poczekać aż przeschnie.
6. Opcjonalnie, przy użyciu krawędzi szpachelki lub płaskiego śrubokręta, w tynku można wydrapać fugi. Krawędzie fug mogą zostać przeszlifowane po upływie 24 godzin.

Warstwa ochronna (opcjonalnie)
1. Dla zabezpieczenia powierzchni przed wodą można nałożyć dwie warstwy przezroczystego lakieru Betoncryll (UWAGA - lakier przyciemnia powierzchnię).

Wydajność
- Il Primer – 15-20 m2/l, rozcieńczony wodą w 50-100%
- Cemento - 1,8-2 kg/m2 (dwie warstwy)
- Betoncryll - 12-16 m2/l (dwie warstwy), pierwsza warstwa rozcieńczona w 40% wodą, druga w 20%

powrót do listy aktualności

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami jak również najnowszymi trendami. Zapisz się koniecznie do newslettera już dzisiaj!